Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksHubungi Kami

Alamat:
Jabatan Tanah
Kementerian Pembangunan
Lapangan Terbang Lama
Berakas BB3510
Negara Brunei Darussalam

 

Maklum Balas:

e-Mel : info.land@land.gov.bn


Telefon
:
Ibu Pejabat : 2383182/3/4/5/6/7
Fax : 2380365
Pejabat Tanah Brunei Muara : 2381181
Fax : 2382648
Pejabat Tanah Tutong : 4221372
Fax : 4221279
Pejabat Tanah Belait : 3331542
Fax : 3330492
 
Pejabat Tanah Temburong : 5221248
Fax : 5221648



Pesuruhjaya Tanah

 

Timbalan Pesuruhjaya Tanah
Kosong


Penolong Pesuruhjaya Tanah
Kosong

Bahagian Pentadbiran dan Kewangan
Pengiran Dr Harizan bin Pengiran Haji Piut

e-Mel : harizan.piut@land.gov.bn

 

Bahagian Pendaftaran
Dayang Saharana binti Haji Ahmad 

e-Mel : saharana.ahmad@land.gov.bn
 Dayang Amal Hayati binti Haji Junaidi 

e-Mel : amal.junaidi@land.gov.bn

Dayang Nuhafillah binti Abdullah

e-Mel : nurhafillah.abdullah@land.gov.bn


 Bahagian Permohonan dan Penggunaan Tanah
Dayang Hajah Mastura binti Haji Abd Karim

e-Mel : mastura.karim@land.gov.bn

Dayang Norhazrah Seriwani binti Haji Johari 

e-Mel : norhazrahseriwani.johari@land.gov.bn


Bahagian Penaksiran
Dayang Hajah Maslina binti Haji Abu Bakar 

e-Mel : maslina.abu@land.gov.bn
Awang Eddy Nor Ezwan bin Haji Mohammad 

e-Mel : eddy.mohamad@land.gov.bn
Awang Abdul Rahman bin Haji Abdul Karim

e-Mel : rahman.karim@land.gov.bn
Dayang Nur Sabrina binti Haji Ahmad​

e-Mel : sabrina.ahmad@land.gov.bn
Awang Iqabal bin Haji Mohd Taufik

e-Mel : iqabal.taufik@land.gov.bn


 Bahagian Pengurusan dan Pelupusan Tanah
Awang Ahmad Uzir bin Haji Sabtu

e-Mel : uzir.sabtu@land.gov.bn

Awang Musa bin Haji Sulaiman

e-Mel : musa.hjsulaiman@land.gov.bn
Awang Abdul Muin bin Dr Haji Serbini

e-Mel : muin.serbini@land.gov.bn


Bahagian Teknikal dan Maklumat Tanah
Dayang Norzanah binti Haji Hambali

e-Mel : norzanah.hambali@land.gov.bn
Dayang Hajah Noralam binti Haji Muhamad​

e-Mel : noralam.muhamad@land.gov.bn


 Bahagian Penyelidikan dan Perhubungan Awam
Dayang Massurianey binti Haji Yaakub

e-Mel : massurianey.yaakub@land.gov.bn


Bahagian Penguatkuasaan dan Kawalan
Awang Hamdani bin Haji Masri

e-Mel : hamdani.masri@land.gov.bn

Dayang Basza Suryawati binti Haji Basri 

e-Mel : suryawati.basri@land.gov.bn

 

Pejabat Tanah Daerah Brunei dan Muara
Awang Haji Yunaidi bin Haji Yunus

e-Mel : yunaidi.yunus@land.gov.bn
  

Pejabat Tanah Daerah Belait
Dayang Bilkis Sa'ar binti Haji Kabri

e-Mel : bilkis.kabri@land.gov.bn

Dk Hajah Zainab binti Pg Haji Mohd Ali

e-Mel : zainab.ali@land.gov.bn

 

Pejabat Tanah Daerah Tutong

Dayang Zainon binti Haji Abidin 

e-Mel : zainon.abidin@land.gov.bn

Awang Heromme bin Hamid

e-Mel : heromme.hamid@land.gov.bn

 

Pejabat Tanah Daerah Temburong
Dayang Hajah Farah Filzah binti Haji Said

e-Mel : farahfilzah.said@land.gov.bn